Pro média

Pro média jsou připraveny podrobné informace o projektu výstavy Bible včera, dnes a zítra.

O projektu
Unikátní putovní výstava přibližuje Bibli z historického pohledu a především její poselství. Návštěvníci mají možnost shlédnout více jak 300 exponátů v bezmála 80 jazycích – čeština, polština, slovenština, angličtina, němčina, francouzština, esperanto, vietnamština, jazyk Zulu (africký černošský kmen), romština, hebrejština, řečtina, ruština, maďarština, brazilská portugalština, arabština, rumunština, čínština, japonština, jazyk xhosa nebo např. španělština. K dispozici jsou samozřejmě Bible, zpěvníky, kancionály, modlitební knížky, Bible a biblické příběhy pro děti a mládež, studijní materiály a komentáře, obrázkové Bible, mapy a atlasy.
Ze zajímavých exponátů lze jmenovat nejstarší Bible z roku 1549 a 1556 (Melantrichova Bible), ruční přepis evangelia podle Marka na cigaretový papírek politického vězně Aloise Pernického z roku 1958, kapesní Bible, velké obrázkové Bible a samozřejmě novodobé Bible, Bible pro děti a mládež, unikátní komentáře a studijní materiály umožňující snadnější pochopení Bible, jejího významu a jejího poselství včetně možnosti vnoření se poutavou formou do biblických událostí a prorockých předpovědí nebo audio a video materiály. Návštěvníci si budou mít možnost prohlédnout také svitek Tóry (5 knih Mojžíšových) přímo z Izraele.

Veškeré nové materiály je možné také zakoupit. Součástí výstavy je také unikátní ruční přepis Bible, soutěž nebo možnost dalšího studia Bible a biblických témat. Návštěvníci mohou využít možnosti diskuzí, výkladu nebo zodpovězení otázek týkajících se Bible a křesťanství. Pro veřejnost, školy a větší skupiny jsou připraveny krátké přednášky.

Výstava započala svou pouť 20. dubna 2009 v prostorech Městské knihovny v Třinci a zavítala již do více jak 90 míst v České republice i na Slovensku. Díky velkému zájmu ze strany knihoven, škol a obecních a městských úřadů, postupně navštíví i další města, obce, školy a jiná zajímavá místa v ČR i na Slovensku.

Projekt je realizován o.s. I4U, ve spolupráci s Maranatha o.s. a zejména místními městskými či obecními knihovnami, školami nebo městskými a obecními úřady. Partnerem projektu je BibleTV, Česká biblická společnost, Slovenská biblická společnost (na Slovensku), Info-Bible.cz a další partneři.


Kontakt pro média:
Petr Hamrozi
Organizátor
 +420 604 235 153 
petr.hamrozi@hamri.cz


Nabídka pro média:
V případě Vašeho zájmu Vám můžeme poskytnou podrobné informace o výstavě, fotografie ve vysokém rozlišení a samozřejmě příslušné tiskové zprávy k jednotlivým místům konání výstavy.

Page generated in 0.9678 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál