Výstavy

Výstavy

Cyklus unikátních putovních výstav, který realizuje občanské sdružení I4U, ve spolupráci s dalšími partnery - zejména občanským sdružením Maranatha, vybranými knihovnami a dalšími partnery, vznikl v roce 2009 a jsme vděční Pánu Bohu za tuto možnost. Putovní výstavy jsou součástí dlouhodobého projektu Směřovat výš!.

Jednotlivé výstavy představují Bibli a její poselství ve vybraných městech a obcích České a Slovenské republiky. Návštěvníci se tak mohou seznámit nejen s Biblí, ale i tím, co s Biblí souvisí a samozřejmě mnoha dalšími zajímavostmi, například v podobě životních příběhů a děl významných osobností. Bible je právem považována za "Knihu knih", která dokáže povzbudit a posilnit, pomůže nalézt vnitřní klid a pokoj, pomůže nalézt východisko z těžkých životních situací, poskytuje praktické a cenné návody pro kvalitnější život a pomůže získat jistotu do budoucna. Samozřejmě přibližuje Pána Ježíše - kým byl a co nám jako lidem nabízí.
Je suverénně nejprodávanější a nejvydávanější knihou na světě všech dob. Ovlivňovala a stále výrazně ovlivňuje dějiny, významné umělce, politiky, podnikatele, ale i běžné občany, má vliv na politickou situaci a na kvalitu života vůbec. Zároveň slouží jako nezpochybnitelná "učebnice dějepisu". Milióny lidí byly ochotny, pro to čemu věřili, pokládat i život.

 

BIBLE VČERA, DNES a ZÍTRA a Bible očima Rembrandta

V současnosti jsou k dispozici dvě unikátní putovní výstavy. První z nich - BIBLE VČERA, DNES a ZÍTRA, která je hlavním projektem, přibližuje Bibli a její poselství. K vídění je více jak 300 exponátů v desítkách jazyků. Nejstarší Bible jsou od poloviny 16. století. Vše je doplněno mnoha dalšími zajímavými exponáty a bohatým doprovodným programem.

Druhým projektem je Bible očima Rembrandta - unikátní putovní výstava přibližující Bibli, život a dílo jednoho z nejvýznamnějších světových umělců - Rembrandta Van Rijna. K vidění je 100 velmi vzácných grafických listů (rytiny, lepty, perokresby) a cca 50 exponátů Biblí a křesťanské literatury.

 

Ve spolupráci s mnoha partnery

Projekty jsou realizovány především ve spolupráci s místními obecními a městskými knihovnami, školami (všechny úrovně), městskými a obecními úřady, kulturními středisky či například jednotlivými církevními společenstvími. Realizátoři projektu vše kompletně zajišťují - tedy přípravu; převoz; instalaci; výklady, diskuze, přednášky a samozřejmě také deinstalaci výstav. Jedinou podmínkou je pomoc s výběrem vhodného prostoru, propagací a dalšími drobnostmi, v případě zájmu samozřejmě i instalací, apod. :-).
Výstavy již zavítaly do desítek města a obcí po celé České a Slovenské republice a navštívilo je desítky tisíc návštěvníků. Přehled jednotlivých termínů a míst konání naleznete v Kalendáři akcí. Pokud Vás výstavy zaujaly a rádi byste je uspořádali také u Vás, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

 

Fotogalerie

Zobrazit celou fotogalerii
Page generated in 0.9483 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál